MEZÍTLÁBAS TAPOSÓ, ERDEI TANÖSVÉNY

A Tesco Global Zrt. "Ön választ, mi segítünk" pályázati kampány segítségével mezítlábas taposót és erdei tanösvényt hoztunk létre óvodánk játszóudvarán.

SÓSZOBA

Sószoba

A Magyar Falu Program által kiírt pályázat támogatásával óvodánkban fényterápiás sószoba került kialakításra.
A parajdi só összetétele 97 % nátrium-klorid, 3 % egyéb ásványi anyag (84 féle) és nyomelem, amely az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen. A só

tisztítja a tüdőt és a hörgőket
természetes anti-hisztaminként hat
segíti a letapadt váladék eltávolításában
Használata során fokozódik a légzőszervek nyálkahártyájának aktivitása, öntisztulása. Enyhülnek, illetve teljesen meg is szűnhetnek a gyulladásos folyamatok, mint pl. az arcüreggyulladás, homloküreg-gyulladás, vagy a hörghurutgyulladás.

A helyiség kedvező mikroklímáját a parajdi sótömbök alkotta felület alakítja ki. A sókristályok legfontosabb hatóanyaga a nátrium-klorid, amelynek száraz aerosolja a sótömbökből folyamatosan szabadul fel, kialakítva így egy száraz, sós légteret. Ebben a mikroklímában az allergének és baktériumok száma alacsony szintre csökken, ennek köszönhető a terápiás hatás.

PAJTAKIÁLLÍTÁS